Bez kategorii

Jesień na pokładzie, czyli czas zadbać o siebie.

Niestety dni stają się coraz krótsze, słońce straciło na swojej mocy, poranki i wieczory są coraz bardziej rześkie. Nie ulega wątpliwości, lato dobiegło końca, a w raz z nim jesień zaczyna się u nas gościć. Niektórzy mówią, że nie lubią jesieni. Ja nie lubię, ale takiej, gdy ciągle pada, wieje i jest szaro i ponuro. Natomiast jesień, która roztacza jeszcze przyjemnie ciepłe dni , pozwala łapać ostatnie pachnące wakacjami, promyki słońca i delikatnie zaczynać komponować wśród roślinności swój kolorowy obraz…to taką jesień to ja lubię bardzo.

Czas regeneracji

Letnie słońce, promieniowanie UV itp. mogły wpłynąć negatywnie na stan twojej skóry i włosów. Dlatego czas jesienny daje nam możliwość wykonania wielu zabiegów regeneracyjnych. Zabiegi z kwasami, są zalecane właśnie jesienią, gdy nie jesteśmy już tak wystawiane na ekspozycję słońca.

Również wszelkie zabiegi z użyciem lasera, np. zamykanie popękanych naczynek, najlepiej robić jesienią.

Jesień to dla naszego organizmu czas odpoczynku. Z jednej strony po gorącym i aktywnym lecie, a z drugiej strony to, czas na przygotowanie się do zimnej i szarej zimy. Dlatego nie warto martwić się tym, że jesień już nadchodzi tylko wybrać sobie umilacze, które pozwolą nam łagodnie wejść w ta porę roku.

Jesienne odżywianie

Latem mamy dostęp do ogromnej ilości świeżych warzyw i owoców, które są pełne słońca i smaku. Jesień również niesie nam kosz wypełniony pysznościami. Warzywa i owoce dostępne jesienią doskonale regenerują nasz organizm oraz regeneruje uszkodzone tkanki. Oto dwa przykłady jesiennych owoców, które wspaniale wspomagają nasz organizm.

Jabłka doskonale oczyszczają i odtruwają nasze ciało, a także delikatnie wychładzają organizm po letnich upałach. Z kolei dynia jest bardzo bogata w witaminę A, która wspomaga tworzenie nowych komórek oraz dodaje blasku naszym włosom i wzmacnia paznokcie.

Mniejsza ilość słońca powoduje, że poranne wstawanie staje się co raz trudniejsze. Dlatego też powinnyśmy zadbać o nasza dietę.

Letnie śniadania mogą nam już nie wystarczać, więc serwujmy sobie coś ciepłego. Na początek niech to będzie napar imbirowy z sokiem cytryny i miodem. To rozbudzi nasze jelita i przygotuje je do pracy. Śniadanie w późniejszych fazach jesieni, niech będzie pożywne i rozgrzewające.

Jesień to także dobry czas na jedzenie większej ilości kasz i ziaren. Mają one w sobie wiele witamin i składników mineralnych, które są potrzebne naszemu organizmowi do przygotowania się do zimy.

Dlatego już na początku jesieni zaplanuj sobie co byś wprowadziła do swojej diety, a potem tego się trzymaj i dobrze się odżywiaj.

Zadbaj o ruch

Latem mamy więcej okazji, żeby wyjść z domu. Z kolei jesienią, gdy robi się co raz chłodniej, ochota na wyjścia sukcesywnie nam spada. Jednak w naszym kraju jesień częstuje nas całkiem dobrą pogodą. Warto więc korzystać z niej kiedy tylko możemy.

Ja uwielbiam jesienne wycieczki rowerowe. Przede wszystkim nie jest tak gorąco i jazda rowerem jest przyjemnością. Drzewa zaczynają zmieniać kolory liści, słychać i widać żurawie oraz gęsi odlatujące do ciepłych krajów. Można spotkać stadko wiewiórek buszujących w ściółce leśnej. Po prostu pięknie. Dlatego ja rowerem jeżdżę najwięcej jesienią. A Ty wybierz swoją aktywność. Mogą to być spacery, bieganie lub jeszcze inna aktywność, którą będziesz wykonywać na świeżym powietrzu. Ważne, aby ruszyć się z kanapy.

Zmiana pór roku, to dla naszego organizmu też czas zmian. Zmieniamy garderobę, zmieniamy sposób odżywiania. Powinniśmy więc zapewnić naszemu organizmowi najlepsze warunki do przystosowania się do tych zmian.

Zadbaj o siebie tej jesieni. Niech to będzie czas dla Ciebie i Twojego ciała.

A Wy jakie nastroje macie na początku jesiennego czasu? Macie jakieś plany, które będziecie teraz realizować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *