A czy Ty masz wolne weekendy?

W naszym zabieganym, codziennym życiu mamy co raz mniej czasu na cokolwiek. Zadania, problemy, obowiązki. Ciągle więcej, ciągle wyżej, ciągle bardziej.

Z dnia na dzień podnosimy sobie porzeczkę i nie odpuszczamy. Mimo braku sił, mimo zmęczenia, wyczerpania.

Zbieramy swoje flaki z podłogi i ciągniemy dalej.

Czy zdarza ci się, że nie zauważasz kiedy tydzień minął? Czy czujesz, że czas ucieka co raz szybciej, a ty z niczym nie nadążasz?

Jak często towarzyszy ci to uczucie? Jeżeli chcesz sobie z tym poradzić, to czytaj dalej…

Co z tym czasem?

Ledwie przed chwilą bawiłaś się na zabawie sylwestrowej, a dziś już jest marzec. Mija trzeci miesiąc Nowego Roku. Zapytasz: kiedy? Jak? No właśnie! W tym naszym wirze obowiązków nie rejestrujemy już nawet mijających dni. Większość z nas działa, jak na autopilocie. Praca, obowiązki, zadania, problemy, dom, dzieci, obowiązki, problemy, partner, rodzina i cały czas biegniesz w tym kołowrotku.

Jak chomik, który musi spożytkować, gdzieś swoją energię, ale nie ma gdzie, więc wybiera kołowrotek. Może ktoś powiedzieć, że takie życie. Tak wygląda codzienność dorosłego człowieka- ktoś powie. Jednak ja uważam, że wcale tak wyglądać nie musi. Wszystko zależy od nas. To nasze życie i my nim gospodarujemy, tak samo jak czasem, który mamy.

Wszyscy mamy tyle samo godzin do dyspozycji. Niezwykłe jest, że część z nas potrafi zrobić tyle rzeczy, podczas gdy ja zrobię tylko kilka, które muszę zrobić danego dnia.

Zawsze interesowało mnie zarządzanie sobą w czasie. Gdy w internecie podglądam osoby, które motywują i inspirują mnie do działania, zawsze się zastanawiam, czy aby na pewno żyjemy w tej samej strefie czasowej. Bo przecież niemożliwe jest, żeby ktoś zrobił masę rzeczy, w czasie, który mi wystarcza na zrealizowanie ledwie kilku spraw. Jednak jeżeli chce się coś zmienić, to trzeba zacząć coś robić.

 

Jak odzyskać panowanie nad swoim czasem?

Najszybsza odpowiedzią na to pytanie będzie Ola Budzyńska czyli Pani Swojego Czasu /https://www.paniswojegoczasu.pl/

Ola świetnie zarządza swoim czasem i uczy tego inne kobiety. Jeżeli potrzebujesz gruntownej pomocy w odzyskaniu panowania nad swoim czasem, to serdecznie polecam Ci Olę i jej wiedzę.

Żeby zacząć panować nad swoim czasem, zacznij od spisania obowiązków, które masz. Potem pomyśl nad tym, jak możesz je podzielić między domowników. Jeżeli masz dzieci, to jak najbardziej włączaj je do dbania o dom. To miejsce, z którego korzystają wszyscy, dlaczego tylko ty masz o niego dbać. Niech każdy wybierze co chce robić, a ty nadzoruj czy nie za dużo zostaje tobie. Jeżeli jesteś tylko z partnerem czy mężem, to również podzielcie się obowiązkami. W końcu to wasze wspólne miejsce.

Pracę zostaw w pracy

Gdy rozpoczynasz weekend, to wszystko co jest związane z pracą, niech czeka do poniedziałku. Jeśli pracujesz w biurze, to zostaw tam swój służbowy laptop. Nie sprawdzaj poczty z telefonu. Masz wolne i wykorzystaj to. Jeśli chcesz ułatwić sobie poniedziałkowy poranek, spisz w notesie lub w komputerze, to co będziesz mieć do zrobienia. Przestań działać w trybie praca, a przełącz się na tryb weekend.

Zaplanuj czas dla siebie

Co ci sprawia największą przyjemność? Co lubisz robić w wolnym czasie? Pomyśl jak chcesz spędzić ten weekend? Chcesz odpoczywać w domu czy może spędzić czas aktywnie. Zaplanuj sobie coś co daje ci dużo frajdy. Domowe spa, czytanie książek ,wyjście na siłownię, kino czy cokolwiek innego, co pozwoli ci się zrelaksować i zregenerować siły. To ma być twoja chwila. Wykorzystaj ją jak najlepiej.

Bądź offline

Podczas wolnego weekendu staraj się jak najmniej korzystać z internetu. Jeśli naprawdę nie musisz, nie włączaj komputera. Internet w telefonie też możesz wyłączyć. Zobaczysz ile czasu będziesz mieć, gdy nie będziesz scrollować fejsa czy instagrama. Rób same przyjemne rzeczy. Obejrzyj ulubiony film, upiecz, jeśli lubisz ciasto, spotkaj się z przyjaciółką. Rozpieszczaj się, bo nikt oprócz ciebie nie wie, co ci sprawia najwięcej radości.

 

Słuchaj siebie

Często nasz organizm sam upomina się o to czego potrzebuje. Jednak nie zawsze chcemy go słuchać. Jest piątkowy wieczór, a ty zamiast gdzieś wychodzić masz ochotę włączyć film, zrobić sobie pop corn i wskoczyć pod kocyk? No to zrób to. Przecież to twój czas dla siebie. Pamiętaj o tym, że aby dobrze pracować i realizować swoje cele, trzeba dobrze odpoczywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *