Kobieto! Wiosna idzie !

 

 

Wiosna to chyba jedna z najbardziej energetycznych pór roku. Wszystko budzi się do życia. Trawa robi się zielona, co raz wyraźniej słychać śpiew ptaków. Pojawia się więcej słońca, a wraz z nim power do działania. Ta pora roku jest chyba drugim momentem (oprócz Sylwestra), kiedy dużo sobie postanawiamy. Jest wiosna czas schudnąć. Wiosną zadbam o siebie. Będę zdrowiej się odżywiać.

Zaczynamy robić sylwetkę na lato. Te i inne postanowienia bardzo często są wyciągane właśnie na wiosnę. Chcesz zobaczyć jak WŁAŚNIE TEJ wiosny zacząć swoje postanowienia wprowadzać w czyn? No to zapraszam do czytania…

Zgodnie z wierzeniami Wschodu, każda pora roku jest związana z określonymi organami w naszym ciele. Wszystkie nasze organy pracują ciężko przez cały rok, abyśmy mogli funkcjonować.

Trawienie, krążenie czy detoksykacja to tylko mała część procesów, które zachodzą w naszym organizmie. Wiosna kojarzy nam się z czasem oczyszczania.

Pozbywamy się zbędnych rzeczy z domu, zbędnych kilogramów, relacji czy też nawyków. Dlatego organami, o które warto zatroszczyć się właśnie wiosną, są wątroba i pęcherzyk żółciowy.

Te organy, to najważniejsze centrum detoksykacji naszego organizmu. Dlatego warto się o nie zatroszczyć.

Wiosna budzi nas do życia. ja bardzo często właśnie wtedy, gdy widzę, że pierwsze przebiśniegi już są, mam energię do zmian i planowania nowych działań. Ta pora roku, to doskonały czas na myślenie o sobie. Kobiety bardzo często stawiają swoje potrzeby na końcu. Najpierw jest mąż, potem dzieci, a na końcu kobieta. Tylko w zasadzie na nią i jej potrzeby najczęściej nie starcza już czasu, pieniędzy… Kobieto! idzie wiosna! Pomyśl wreszcie o sobie!

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą pomóc ci w procesie wdrażania zdrowego egoizmu.

Oczyszczanie

Odtruwanie, to naturalny proces, który cały czas zachodzi w naszym organizmie. Najlepsze efekty osiągamy, gdy połączymy kilka metod oczyszczania.

Najlepszą metodą jest wprowadzenie zmian w jadłospisie. Na początek zajrzyj do swojej kuchni. Wyrzuć z niej to co przetworzone. Skoro chcesz odświeżyć swój wygląd i nadać mu nowego wymiaru, to pozbądź się wszystkich wysokoprzetworzonych produktów. Wszelkie słodkie płatki śniadaniowe, gotowe dania tylko do odgrzania, słodycze, słodkie napoje i wszystko to, co nie służy twojemu zdrowiu.

Zrób porządki nie tylko w kuchni. Wprowadź wiosenną świeżość do całego domu. Zacznij od swojej szafy. Posegreguj rzeczy na te, które lubisz i często nosisz.

Przejrzyj te, które kupiłaś i nie założyłaś ani razu. Ja miałam kilka takich egzemplarzy. To co za małe, sprane, za krótkie, za długie wyrzuć lub jeśli się nadają oddaj komuś.

Nie oszukuj się, że schudniesz do tych spodni czy sukienki. Bądź ze sobą szczera. Skoro przez tyle czasu nie schudłaś do niej, to nie zrobisz tego w ciągu tygodnia.

Poza tym odchudzanie to proces. Jeżeli podejmiesz się chudnięcia, to zapewne minie jakiś czas, zanim osiągniesz upragnioną wagę.

W tym czasie rzeczy, które skrzętnie odkładasz na kupkę “założę jak schudnę” mogą stać się już nie modne lub zwyczajnie przestana się ci podobać.

Powiedz sobie, że jak schudniesz, to będziesz to celebrować i kupisz sobie coś nowego.

Zrób przegląd każdego zakamarka w domu. Zajrzyj do szaf, pawlaczy, pod łóżko i wszędzie tam, gdzie mogą się kryć rzeczy, które nie są już potrzebne tobie i twojej rodzinie.

Nadmiar przedmiotów w naszym domu, blokuje naszą kreatywną energię. Sprawia, że nie mamy ochoty działać i tak w ogóle, to nic nam się nie chce. Podczas porządków będziesz też miała czas na opracowanie planu działania, w kwestii twojego odchudzania. Twój proces będzie miał szansę zakończyć się sukcesem, jeżeli poukładasz sobie w głowie.

Żeby mieć szansę na sukces trzeba najpierw zrobić na niego miejsce. Pozbądź się negatywnych przekonań na temat swojego ciała. Zastanów się czy chcesz schudnąć, bo tobie samej jest źle czy może ze względu na otoczenie? Jeżeli ty sama nie czujesz potrzeby, wyglądasz i czujesz się ok, to nic nie zmieniaj.

Nie daj sobie wmówić, że musisz schudnąć, bo tak ci mówią np. koleżanki. Jeżeli jednak masz trochę nadprogramowych kilogramów, to jak najbardziej pomyśl o swoim zdrowiu, w kontekście kilku lat.

 

Nie będzie łatwo, nie będzie lekko

Nastaw się na ciężką pracę. Każda zmiana wymaga czasu. Dlatego jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, musisz wiedzieć, że nie będzie to proces łatwy i szybki. Jednak to twoja determinacja pomoże ci osiągnąć cel. Nie ma sukcesu bez determinacji, niezależnie jaki proces będziesz przechodzić. Jeżeli chcesz osiągnąć swój cel, masz dokładny plan realizacji, to odniesiesz sukces.

Podstawą działania powinien być plan. Określ ile kilogramów chcesz schudnąć lub jaki inny cel chcesz osiągnąć. Rozpisz sobie działania, które przybliżą cię do zrealizowania twoich oczekiwań. Najlepiej jeśli przy każdym działaniu wyznaczysz sobie konkretny czas na realizację, np. schudnę 10 kg w 10 miesięcy lub do końca miesiąca wystawię na sprzedaż wszystkie niepotrzebne przedmioty.

Określenie sobie konkretnego terminu na zakończenie jakiegoś zadania, zobowiąże nas do jego wykonania. Niestety nikt nie wykona za ciebie twojego planu. Twoje postanowienia to twoje postanowienia i tylko ty możesz je zrealizować. Dlatego gruntownie się zastanów czy cele, które chcesz zrealizować są rzeczywiście twoje, czy może ktoś ci je sprzedał. Jeżeli cele nie będą głęboko twoje, to nie masz szans na powodzenie.

Co mówi o tobie twój talerz?

Gdyby talerze mogły mówić…to pewnie niejedna z nas usłyszałaby niezłą reprymendę podczas posiłku. Nasz talerz powinien składać się w 70% z warzyw, reszta to węglowodany i białko. Jednak rzeczywistość jest troszeczkę inna. Najczęściej jemy, to co da się przygotować szybko i bez zbędnego stania przy garach.

Nasza dieta to brak śniadania (bo nie mam czasu), drożdżówka w pracy lub batonik (bo nie wzięłam śniadania), hektolitry kawy, powrót do domu i rzucenie się na to co akurat będzie pod ręką. Najczęściej wybór pada na mrożoną pizzę, coś z dowozu lub kanapkę z serem.

W rezultacie zastanawiasz się skąd znów te syfy na twarzy? Dlaczego, do cholery, mam wory pod oczami?! Przecież wklepuję bajońsko drogi krem pod oczy i co?! Musisz wiedzieć, że to co jesz w 99% przekłada się na wygląd twojej skóry i twoje samopoczucie. Ciągłe zmęczenie może być wynikiem nadmiaru cukru w twojej diecie. Brak koncentracji może wiązać się z za małą ilością wody.

Twoje samopoczucie i wygląd zależy od tego co jesz i pijesz. Więc jeśli chcesz poprawić swoje samopoczucie i ogólny wygląd, to wprowadź zmianę swoich nawyków żywieniowych.

Wszystko jest kwestią organizacji. Posiłki możesz sobie zaplanować. Weź kartkę papieru i zapisz co ty i twoja rodzina będzie jeść na poszczególne posiłki. Staraj się, aby dania zawierały jak najwięcej warzyw. Wyznacz jeden dzień bez mięsa. To bardzo odciąża układ trawienny. Pomyśl co chciałabyś zjeść w pracy, a potem to przygotuj. Obiady możesz robić na dwa dni i potem zamrażać.

Śniadanie i drugie śniadanie do pracy przygotuj sobie wieczorem. Tylko nalep na drzwiach kartkę, z przypomnieniem żeby je zabrać. Ja często robiłam sobie śniadanie i jedzenie do pracy i rano o nim zapominałam. Na przekąski wybieraj pokrojone warzywa, a gdy najdzie cie na coś słodkiego, wypróbuj sałatkę owocową lub suszone owoce. Tylko ty decydujesz o tym co ląduje na twoim talerzu. Pamiętaj o tym.

 

Żadna zmiana nie jest łatwa

Jeżeli ktoś ci mówi, że zmiany są łatwe, to znaczy, że ta osoba nigdy nie wprowadzała żadnych zmian. Niezależnie od tego co chcemy zmienić. Czy jest to praca, styl odżywiania, partner czy miejsce zamieszkania. Wszystko wiąże się z pracą jaką musisz wykonać sama. Tylko twoja wewnętrzna praca może pomóc ci we wprowadzaniu zmian.

Nic samo się nie zrobi i nikt niczego nie zmieni za ciebie. Nikt tez nie pomyśli o tym czego ty chcesz i jakie masz potrzeby, jeżeli sama o to nie zadbasz. Dlatego nie czekaj na oklaski. Nie czekaj na to, aż ktoś ci na coś pozwoli. Rób to co chcesz i na co masz ochotę. Jeżeli nikogo nie krzywdzisz, to możesz robić co ci się tylko żywnie podoba.

Nie daj się zgasić innym ludziom. Teksty typu: a co ludzie powiedzą, tak nie przystoi, musisz się poświęcić dla dobra rodziny włóż między bajki. NIE! NIC NIE MUSISZ!

Wszystko co robisz niech będzie twoim wyborem. TWOIM!. Nie wyborem otoczenia, w którym się znajdujesz czy twojego partnera. Jesteś samodzielną jednostką i to ty decydujesz jak wygląda twoje życie.

Wiosna to dobry czas nad tym, aby zrobić porządki nie tylko w rzeczach materialnych, ale też i w głowie. Pozbądź się przekonania, że inni są ważniejsi niż ty.

Ty jesteś ważna. Zasługujesz na to by żyć tak jak chcesz. Rób to co kochasz i dbaj o siebie. Bądź sobą i korzystaj z każdego dnia. Bo nie wiesz ile tych dni ci zostało. Miej to na uwadze, gdy zechcesz realizować czyjeś plany zamiast swoich.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *